Szanowni mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego. Ze względu na niekorzystną sytuację epidemiczną w kraju, zdecydowaliśmy się zawiesić realizacje pro-ekologicznych eventów Zielone Samorządy. Powrócimy do realizacji wydarzeń, gdy sytuacja się polepszy.

Już wkrótce na stronie zielonesamorzady.pl publikować będziemy interesujące artykuły dotyczące np oszczędzania energii w domach. Zachęcamy do śledzenia.
—————–

Gmina Miejska Duszniki-Zdrój realizuje projekt pn. ,,Zielone Samorządy”, który dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym celem projektu jest edukacja mieszkańców Ziemi Kłodzkiej w zakresie proekologicznych zachowań, a także rozwój i edukacja członków Klastrów Energii.

Jednym z elementów projektu jest organizacja w każdej z 14 gmin Powiatu Kłodzkiego mini-eventów poświęconych tematyce ochrony środowiska. Organizatorzy kładą główny nacisk na edukacje i zachęcenie do proekologicznych zachowań. Próbą pokazania najprostszych rozwiązań w gospodarstwie domowym będzie wymiana oświetlenia. Dlatego też w czasie eventów rozdanych zostanie ponad 4 tysiące energooszczędnych żarówek LED, razem z pakietem materiałów edukacyjnych, w których zawarte będą przydatne, proekologiczne informacje i porady.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – w czasie eventów organizowane będą konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Będą nimi np. robot napędzany energią słoneczną, czy edukacyjny mini-kosz na śmieci. Najmłodszym zostaną rozdane również kolorowanki w tematyce ekologicznej, kredki i inne drobne gadżety.

W czasie wydarzenia prowadzona będzie również prezentacja w pełni elektrycznego samochodu elektrycznego, jako pro-ekologicznego środka transportu.

Przynieś starą żarówkę – nową, energooszczędną żarówkę LED dostaniesz za darmo!
Harmonogram eventów (start godz. 10:00):

14.10 (środa) – Kudowa-Zdrój – Pod Urzędem Miejskim
15.10 (czwartek) – Lewin Kłodzki – Pod Urzędem Gminy
16.10 (piątek) – Szczytna – Deptak
20.10 (wtorek) – Radków – Rynek, pod Urzędem Miejskim
PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN 21.10 (środa) – Polanica-Zdrój – Muszla Koncertowa
22.10 (czwartek) – Lądek-Zdrój – Rynek, pod Urzędem Miejskim
26.10 (poniedziałek) – Stronie Śląskie – Pod Urzędem Miejskim
27.10 (wtorek) – Międzylesie – Pod Urzędem Miejskim
28.10 (środa) – Bystrzyca Kłodzka – inf. o lokalizacji wkrótce
29.10 (czwartek) – Nowa Ruda – inf. o lokalizacji wkrótce
4.11 (środa) – Bożków (Gmina Nowa Ruda) – Pod Zespołem Szkół nr 3
5.11 (czwartek) Gmina Kłodzko – inf. o lokalizacji wkrótce
6.11 (piątek) Kłodzko – Rynek

Projekt ,,Zielone Samorządy” dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodne. Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Gminom Powiatu Kłodzkiego.

Gmina Miejska Duszniki-Zdrój
Rynek 6, 57-350 Duszniki-Zdrój
tel. 74 869 76 60

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej